Title Image

60 tūkstoši noietu kilometru “Gaujas pārgājiens’20 ar Gjensidige” Cēsīs

19.septembrī, norisinājās gaidītākais un lielākais rudens pārgājiens Baltijas valstīs “Gaujas pārgājiens’20 ar Gjensidige”

Turpinot ‘’Gaujas pārgājiens’’ sēriju, ‘’Trektours Latvia’’ otrais rudens pārgājiens dalībniekus pulcēja Cēsīs un tās kļuva ne tikai par Livonijas laika galvaspilsētu, bet arī par pārgājienu draugu galvaspilsētu, pulcējot gandrīz 3000 dalībniekus, kuri kopā nogāja vairāk nekā 60 000 km. 

Gaujas pārgājienu cikls tika atklāts 2019. gadā Siguldā un turpināsies Gaujas Nacionālā parka iepazīšana ar ‘’Trektours Latvia’’ acīm arī 2021.gada rudens sezonā. 

Gaujas Nacionālais parks ir, iespējams, vienīgais parks, kurā Baltijas valstu iedzīvotāji spēj izjust kalnu izaicinājumu, arī šoreiz mēs dalībniekiem bija sagādājuši izaicinājuma mirkļus un garāko distanču dalībniekiem bija jāuzkāpj gan Ozolkalnā, gan Žagarkalnā. 

Īpaši izvēla STARTA/FINIŠA vieta Cēsīs, pārgājienam piešķīra īpašu atmosfēru, agrā starta dalībnieki varēja vērot kā Cēsu pils parks mostās, izklīst migla un saule sāk spoži apspīdēt parka ainavas. Visas dienas garumā daba bija parūpējusies, lai dalībnieki spētu izbaudīt pārgājienu saules siltumu un koku lapu krāsu palete parūpējās, lai katrs noietais solis būtu bauda arī acīm un kilometri kustu. 

Trīs distancēs: 15, 21, 31 km pārgājiena dalībniekus sagaidīja objekti, kas lika dalībniekiem apstāties un izbaudīt mirkli, dabas burvību.  Ērgļu klinšu varenība, Cīrulīšu dabas takas maģija, Gaujas Nacionālā parka meži un klajumi mudināja ļauties pārgājiena burvībai, ļauties saplūst ar dabu, nesteigties. 

Nesteidzīgas pusdienas Niniera krastā ļāva atvilkt elpu, atpūtināt kājas un nogaršot, iespējams, garšīgāko pargājiena putru kāda jebkad ir ēsta. 

Hiatus komandu izaicinājums  kļūst populārāks dalībnieku vidū un vienoja draugu kompānijas, uzņēmumu kolektīvus, stiprināja ģimeņu vienotības garu. 

1.vietu ieguva “Gjensidige Latvia” ar noietiem 1353km. 

2. vietu ieguva kustība  “Kusties vairāk jūties labāk”, nogāja 1149km.  Kustība apvieno veselīga dzīves veida entuziastus un pārgājiens bija daļa no viņu izaicinājuma 100 dienas, katru dienu 10 000 soļu. 

3. vietu ieguva komanda ‘’Visi par visiem’’, komanda kopā nogāja 425,8 km. 

Pārgājienā piedalījies patiesi plašs “paaudžu diapozons” – no pāris mēnešu vecuma līdz pat pagājušajā gadsimtā 40. un 50. gados dzimušiem senioriem.

Pārgājienā devās 160 četrkājainie draugi, īpašs prieks bija suņu saimnieku, ka pārgājiena organizatori bija bija parupējušies, lai arī mazie draugi var pilnvērtīgi atpūsties atpūtas punktos. Dzeramais ūdens atpūtas punktos, finišā našķi un medaļas, ļauj suņiem būt pilnvērtīgiem pārgājiena dalībniekiem. 

Mēs savos pārgājienos aicinām dalībniekus izmantot savus, vairāk lietojamos traukus vai ja tie bija aizmirsti, tie tika aizdoti. Mēs esam patiesi priecīgi, ka lielākā daļa pārgājienu draugu šo aicinājumu ievēroja un atbalstīja ar savu īpašo krūzīti un bļodiņu. 

Trektours Latvia aicina, lai kāds ir Tavs iemesls doties pārgājienā – pievienojies. Uz tikšanos 2021.gada sezonā, Ziemas pārgājienā.